fbpx

Ваш код клієнта: 153357

Кабинет дилера

Категорії

Як вибрати покрівельні матеріали?

Класифікація покрівельних матеріалів

Будь-яка людина, яка стикається з питанням підбору нового покрівельного матеріалу, «розбігаються очі» від достатку кольорів, форм і матеріалів, пропонованих на ринку. Тому ми постаралися виділити, які переваги і недоліки характерні для конкретно взятого покрівельного матеріалу.

Для цієї мети виділимо фактори, характерні для покрівельних матеріалів

1. Група горючості;
2. Трудомісткість монтажу;
3. Стійкість до ударів і впливів;
4. Міцність;
5. Тривалість експлуатації;
6. Питома вага;
7. Спектр колірних рішень;
8. Показник шумозахисту;
9. Стійкість кольору до ультрафіолету;
10. Екологічна чистота;
11. Можливість монтажу при позитивних і негативних температурах повітря робочої зони;
12. Вартість матеріалу.

Таблиця 1. Фактори вибору покрівельних матеріалів і їх характеристика 

ukr 1

ukr 2

*Зеленим виділені позитивні характеристики покрівельного матеріалу
Червоним - негативні характеристики покрівельного матеріалу
Помаранчевим - характеристики, які є перевагою щодо одних матеріалів і недоліком щодо інших.

Це основні покрівельні матеріали ринку України. Їх сумарна частка становить близько 95% річних продажів.

Найбільша частка ринку належить азбестоцементному шиферу (близько 60%), не дивлячись на всі його недоліки і шкоду для здоров'я людини.

Перерахувавши кількість позитивних і негативних характеристик різних покрівельних матеріалів наведених у таблиці 1, можна зробити висновок, що найбільш оптимальним по їх співвідношенню є покрівля зі сталевого профільованого листа - металочерепиці або покрівельного профнастилу.

Щодо позначених металочерепиці або покрівельного профнастилу варто сказати, що:

1. Низька ступінь шумозахисту характерна для всіх металевих покрівель. При грамотному, раціональному підборі і якісному влаштуванні елементів огороджувальної частини скатного даху (обрешітки, листів металочерепиці, кріпильних і комплектуючих матеріалів, утеплювача і покрівельних плівок) показники шумозахисту вживають необхідних для комфортних відчуттів значення.

2. Великі втрати матеріалу при облаштуванні покрівель складної конструкції. Так, дійсно якщо у даху якась складна конфігурація, то металочерепиця або профнастил потребуватимуть підрізки. Однак, якщо замовник звертається до представника заводу виробника або безпосередньо на завод, то є можливість замовлення листів необхідної довжини (з точністю до одного тайлу металочерепиці), що значно знизить витрата покрівельного матеріалу. Наприклад, нарізати в заводських умовах листи довжиною на 0.45, 0,80 і 1.15 м замість трьох аркушів «стандартної» довжини 2.2 м.

 

Фактори, що впливають на вибір покрівельних матеріалів

Кожен матеріал необхідно проаналізувати виходячи з власних бажань і бюджету:

1. Тривалість терміну служби покрівельного матеріалу. Важливо вибрати матеріал, який дозволить забути про проблеми пов'язані із захистом внутрішнього простору на багато років

2. Призначення споруди. Навряд чи навіс над альтанкою потребує настільки ж дорогої покрівлі як і житловий будинок. Використовуючи, наприклад металочерепицю, такий навіс можна зробити в аналогічному профілі і кольорі, тільки з більш економного матеріалу, ніж той, який використовується на житловому будинку.

3. Геометрія даху. Для металочерепиці або покрівельного профнастилу кут даху повинен бути не меньше 140.

4. Матеріал, запланований на стадії проектування.

5. Бюджет на облаштування даху включає в себе покупку не тільки витрати на квадратні метри, наприклад металочерепиці, але і витрати пов'язані з придбанням кроквяної системи, підпокрівельних плівок, утеплювачів, кріплень і т.д. Окремою графою варто прорахувати вартість покрівельних робіт, яка сильно відрізняється при роботі бригади з металочерепицею від вартості роботи з керамічною черепицею або фальцевою покрівлею.

6. Загальний естетичний вигляд. Важливо щоб покрівельний матеріал надавав будинку гармонійності і вписувався в загальний дизайн будівлі і ландшафту.

7. Складність монтажу. Якою б простою не була форма даху її монтаж краще довірити професіоналам. Якщо ж прийнято рішення про заміну власними силами покрівельного матеріалу, то слід строго дотримуватися інструкцій заводу виробника покрівельних матеріалів, бути акуратним з ними, дотримуватися правил техніки безпеки.

 

Переваги покрівельних матеріалів від ГК «Сталекс»

Звернемо увагу на переваги металочерепиці і покрівельного профнастилу від «Сталекс»

1. При використанні металочерепиці, виготовленої зі сталі з цинковим покриттям не менше ніж 225 г/м2 термін її служби складе 30 і більше років.

2. Мала питома вага щодо інших поширених покрівельних матеріалів, таких як керамічна або бітумна черепиця. Для різних видів металочерепиці і покрівельного профнастилу «Сталекс» питома вага буде коливатися від 4 до 7 кг/м2, в залежності від товщини металу застосовується при виробництві. Мала питома вага дозволяє знизити витрати на системі крокв і обрешітки, при монтажі металочерепиці немає необхідності застосовувати суцільну обрешітку;

3. Економічність. На сьогоднішній день металочерепиця та покрівельний профнастил є одним з найбільш недорогих покрівельних матеріалів, а з урахуванням програм лояльності від «Сталекс» і знижок надаються при покупці покрівлі з комплектацією, даний варіант є найбільш привабливим;

4. Стійкість до впливу зовнішніх факторів. Ніякі погодні умови, град, сніг не здатні пошкодити металеву покрівлю. Якісне і досить товсте покриття поліестеру (від 25 до 40 мкм), що наноситься європейськими виробниками сталі, залишається стійким до ультрафіолетового випромінювання багато років;

5. Можливість вибору виду профілю. Достаток видів металочерепиці і покрівельного профнастилу від «Сталекс» здатне задовольнити найвибагливішого замовника. В асортименті «Сталекс» є 6 видів металочерепиці: «Гранд», «Атланта», «Альпіна», «Афіна», «Валенсія», «Максима», а також 12 видів покрівельного профнастилу з різною висотою хвилі від 14 мм до 44 мм;

6. Широка колірна гамма. Сталь забарвлюється виробниками в найрізноманітніші кольори. Вся колірна гамма міститься в таблицях RAL і доступна для замовлення в «Сталекс»;

7. Металочерепиця не горючий матеріал;

8. Екологічно чистий матеріал. Саме по собі поняття екологічно чистий матеріал крім того, що підтверджує нешкідливість застосування матеріалу для людини і навколишнього середовища, також включає і поняття наносити шкоди природі при виробництві. Сталева пофарбована сталь, з якої виробляються покрівельні листи, завдяки сучасним технологіям виробляється без шкоди навколишньому середовищу і людині. В процесі монтажу і експлуатації сталева покрівля також не завдає шкоди екології, а після закінчення терміну експлуатації може бути демонтована і перероблена;

9. Можливість монтажу в будь-який час року. Металочерепицю можна монтувати навіть взимку, на відміну від будь-яких інших покрівельних матеріалів. Це розширює можливості її використання при будівництві та реконструкції об'єктів у зимовий час.